[有冇Hip Hop友]點睇Whats Good Music Awards 2022頒嘅獎項 - 香港高登
[登入]
交尾成人夢
引用
10/08/2022 17:22
歌曲獎項
年度專輯:《神隱》YoungQueenz @youngqueenz
年度歌曲:《告別》MATT FORCE @mattforce21
年度最具影響力歌曲:《得個等》JB @jiggie_boy
最佳歌曲(歌詞說唱)
金獎:《告別》MATT FORCE
銀獎:《一呼一吸》BMW @tc_mofo feat. Alexandria山大 @alexandria120325
銅獎:《得個等》JB
最佳歌曲(陷阱音樂)
金獎:《深水埗Remix》Novel Fergus、Geniuz F The FUTURE @geniuzf @novelfergus
銀獎:《DDD》YoungQueenz
銅獎:《MLY》廿四味 @24herbs_official
最佳歌曲(節奏藍調)
金獎:《冬日寂寞考》馮允謙 @jayfungmusic
銀獎:《Boyfriend Material》Gareth. T @gareth_tong
銅獎:《On My Bed》Novel Friday @novelfriday
最佳歌曲(另類音樂)
金獎:《火機》JB
銀獎:《Neo Punk新龐克》Y5 feat. Novel Friday @y5_is_meme
銅獎:《明星生活》The Low Mays @thelowmays
最佳歌曲(外語演繹)
金獎:《HOLLYWOOD ROAD》TXMIYAMA @txmiyama
銀獎:《Fantasy》Wesley Jamison & Derek Chan @rnbwesley @d3rek.555
銅獎:《Temporary》Kiri T @kiri_thy
最佳歌曲(合唱演繹)
《低調系》Sowhat、Novel Fergus @sowhat_are
最受歡迎Hip Hop歌曲
《Christy》Tyson Yoshi @tysonyoshi

歌手獎項
年度歌手:JB
年度星秀歌手:Novel Flash
最佳男歌手:JB
最佳女歌手:Kiri T
最佳Hip Hop組合:The Low Mays
新人獎:Chinky Eyes @chinkyeyesss
最佳現場表演歌手:JB
最受歡迎Hip Hop歌手:Novel Fergus
最受歡迎Hip Hop組合:TOMFATKI @tomfatki
KKBOX Hip Hop歌手:JB @kkbox_hk
HYPEBEAST Hip Hop歌手:MATT FORCE @hypebeast @hypebeastzh
HipHop DX Asia Hip Hop歌手:TXMIYAMA @hiphopdx.asia

製作獎項
最佳監製:Silverstrike @silverstrike_13
最佳單曲監製:Floyd Cheung @floydcheung ─ N.O.L.Y feat. YoungQueenz《VVs》 @b.noly
最佳MV導演:WavyBoys @by_wavyboys
最佳MV:《SORRY對不起》TIAB ╳ LEWSZ / NUMB @tiab97s @lews.z @the11thgram
最佳封面設計:Terry To ─ Novel Friday《在陽光底下》 @dadudeterry

特別獎項
Whats Good名人堂:LMF @lmf_lazy_clan
年度音樂廠牌:Wildstyle Records @wildstylerecords
LiFTED最佳亞洲潮流(4):Balming Tiger、Miyachi、Vannda、Asiaboy禁藥王 & Lizi栗子 @balmingtiger @kingmiyachi @therealvannda @asiaboy_lizi_official
最受歡迎Hip Hop平台: Spacbar @spacbar_
最受歡迎Hip Hop俱樂部:Sound Department @sound.dept.hk
最佳Hip Hop DJ:Johnnie Darka @johnniedarka
Hip Hop Artists特選女神:林明禎 @minchen333

IG:https://www.instagram.com/p/Cg_yD02P923/?hl=zh-hk
頒獎禮重溫:https://www.youtube.com/watch?v=nxn2h0n_gI8
交尾成人夢
引用
10/08/2022 17:24
感想:
1. 明顯睇得出基本上係JB同Fergus玩晒咁濟,過多幾年應該佢哋揸旗。[sosad]
2.《黑水鬼》首詞輸畀《得個等》呢下真係...
3. 《DDD》更值得拎金,雖然《深水埗》都正。
4. Chinky Eyes個vibe好舒服。
5. 洪爐火2.0個cypher亂到仆街,唔適合用嚟唱live,仲要係打頭陣 (利申鍾意Dvk)
6. 上網睇Cheeseekit同Owen被人拉咗,真定假。同埋馬米嗰part實際上係講緊邊兩個離開咗?
7. 好多Old School Rapper上台表演,老餅們一定鍾意。#yup#
8. Ben Sir頒獎有驚喜,估唔到會請佢。
9. KZ個爆炸頭搞到唔係幾認到佢。[sosad]
10. Album of the Year畀咗《神隱》,年度歌曲畀咗《告別》,well-deserved。
11. Wildstyle除咗麗琪之外成隊冇嚟,好可惜。明明宣傳嗰陣都有Matt Force同Triple G,去到頒獎禮直程唔見埋。
12. 想Wolfe同ZAIN唱耐啲。
13. 個人覺得JB有啲overrated... #cn# (請屌我吧)

諗到再講
交尾成人夢
引用
10/08/2022 18:25
Cheeseekit應該冇事?見佢有出現
交尾成人夢
引用
10/08/2022 20:48
push
交尾成人夢
引用
10/08/2022 22:51
交尾成人夢
引用
10/08/2022 23:21
臨瞓前再推
交尾成人夢
引用
11/08/2022 07:02
pppuuussshhh
交尾成人夢
引用
11/08/2022 13:13
交尾成人夢
引用
11/08/2022 16:11
扌隹
交尾成人夢
引用
12/08/2022 00:43
[banghead]
老人院院草
引用
12/08/2022 01:05
想知其他人點睇mc張件事
交尾成人夢
引用
12/08/2022 02:09
想知其他人點睇mc張件事

JB同Fergus就撐MC既 Novel Flash嗰啲就應該唔係喇… [sosad]
狂野時速
引用
12/08/2022 02:20
唔好再推
冇興趣
交尾成人夢
引用
12/08/2022 02:21
唔好再推
冇興趣

屌你
交尾成人夢
引用
13/08/2022 03:09
hehe
交尾成人夢
引用
14/08/2022 00:39
pppp
跟機先
引用
14/08/2022 02:02
G持 #yup#
交尾成人夢
引用
14/08/2022 16:21
G持 #yup#

#hoho#
李加誠
引用
16/08/2022 12:09
告別係幾好
交尾成人夢
引用
16/08/2022 19:14
告別係幾好

太多喧嘩 太多奴隸 太多犬馬 太多蒙蔽 :~(
交尾成人夢
引用
01/10/2022 19:20
#yup#
matchman_
引用
01/10/2022 22:54
今日亞博大家對hip hop環節反應幾好嘅
前往 電腦版網頁
© 2022 HKGolden.com. All Rights Reserved.
Terms and Conditions     [email protected]